Левски-ЦСКА 0:0

Левски и ЦСКА завършиха 0:0 в дербито на 21-ия кръг на efbet Лига. В 75-ата минута Рейш получи втори жълт картон и остави Левски с десет души на терена., а след края на срещата и капитанът на ЦСКА Занев беше изгонен. След това равенство Левски е втори с 44 точки, а ЦСКА е с 40 на 4-ото място.

Ейолфсон съумя да нанесе опасен удар в 5-ата минута след изпълнение на корнер, но не намери целта. ЦСКА отвърна с удар на Евандро, но топката беше отклонена от бранител на "сините" и излезе в корнер. След изпълнението Евандро и Райнов се сблъскаха, а играчът на Левски не съумя да продължи двубоя.

В 26-ата минута на срещата помощник-треньорът на ЦСКА Добри Митов беше изгонен на трибуните от съдията Кабаков.

В 27-ата минута Славчев и Миланов направиха двойно подаване, което завърши с удар на халфа на "сините", но той не намери целта.

В 32-ата минута на срещата Мазику центрира в наказателното поле на Левски, топката се удари в ръката на Живко Миланов, но съдията Кабаков не видя основания да отсъди дузпа за ЦСКА.

Минута по-късно Соу финтира добре Ейолфсон в наказателното поле на Левски, но бранителят се справи. В края на полувремето от чиста голова позиция Паулиньо от няколко метра не намери вратата на Бусато, след като се справи с опеката на бранителите на ЦСКА.

ЦСКА създаде куп неприятности пред вратата на Миятович в първите 5 минути след почивката. Първо Евандро нацели гредата в 47-ата минута. Малко по-късно новото попълнение на ЦСКА Белтраме стреля добре, но Миятович се справи отлично със ситуацията. В 50-ата минута удар на Соу не намери целта, след като бранител на "сините" застана на пътя на топката.

Левски остана с човек по-малко, след като Рейш получи втори жълт картон в 75-ата минута и остави съотборниците си с 10 души на терена. До края на двубоя двата тима опитаха да реализират попадения, но не се получи. След края на двубоя капитанът на ЦСКА Петър Занев беше изгонен от съдията Кабаков.

"Лудогорец" 6:0 "Ботев" (Враца)

Лудогорец" победи с 6:0 "Ботев" (Враца) в среща от 21-вия кръг на efbet Лига. Двубоят се игра в Разград.

Домакините откриха резултата още в 8-ата минута. Дяков центрира в наказателното поле към непокрития Марселиньо и за бразилеца бе детска игра да прати с глава топката във вратата на гостител Пак той бе в прегръдките на съотборниците си в 43-ата минута, когато завърши отлична атака на домакините. Икоко центрира отдясно по земя, Кешеру подаде към Марселиньо, който шутира без забавяне и топката се озова в мрежата на врачани за втори път. Вина за попадението имаше и стражът на гостите Христо Митов, който се намеси доста колебливо.

В 56-ата минута Клаудиу Кешеру направи резултата класически. Моци продължи центриране от корнер към вратата, където от един метър Кешеру вкара един от най-лесните си голове в кариерата си.

Не закъсня и четвъртото попадение, при което блесна новата перла на "Лудогорец" Кали Оливейра. Няколко минути след влизането си в игра той направи страхотен пробив отдясно и пусна перфектен пас по земя към непокрития Анисе, който от движение направи 4:0.

В 78-мата минута Якуб Швиерчок бележи пети гол във вратата на гостите, а в 82-ата бележи и шестия гол.

Гостите от "Ботев" Враца бяха с три от новите си попълнения - Алассане Н'Диайе, Петко Ганев и Владислав Узунов. На вратата вместо контузения титуляр Красимир Костов беше Христо Митов.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ ВРАЦА 6:0

Голмайстори: 1:0 Марселиньо 8, 2:0 Марселиньо 43, 3:0 Кешеру 56, 4:0 Анисе 64, 5:0 Швиерчок 78

"Лудогорец" (4-2-3-1): 23. Пламен Илиев - 22. Джордан Икоко, 5. Георги Терзиев, 30. Козмин Моци 3. Антон Недялков - 18. Светослав Дяков-капитан, 12. Абел Анисе - 17. Жоржиньо, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон - 28. Клаудиу Кешеру
Треньор Павел Върба

"Ботев" (Враца) (4-2-3-1): 1.  Христо Митов - 11. Андреас Васев, 37. Венцислав Керчев, 5. Петко Ганев, 4. Ангел Лясков - 28. Христо Златински, 16. Алассане Н'Диайе - 23. Владислав Узунов, 9. Даниел Генов, 10. Петър Атанасов - 30. Валери Домовчийски-капитан
Треньор Антони Здравков

Съдия Владимир Вълков

Стадион "Хювефарма Арена"

Голямото дерби от 1/4-финалите за Купата на България е между Левски и Лудогорец

Голямото дерби от 1/4-финалите за Купата на България е между Левски и Лудогорец, отреди тегленият днес жребий на базата в "Бояна". "Сините" ще бъдат домакини на стадион "Георги Аспарухов".

Победителите и в 1/4-финалите ще бъдат определени в един мач. Срещите от тази фаза на турнира са насрочени по програма за 3-и, 4-и и 5-и март 2020-а година.

КУПА НА БЪЛГАРИЯ, 1/4-ФИНАЛИ:

1. Левски -Лудогорец

2. Локомотив (Пловдив) - ЦСКА 1948

3. ЦСКА - Ботев (Враца)

4. Ботев (Гълъбово) - Ботев (Пловдив).

ЦСКА-Лудогорец завършиха 0:0

Отборите на ЦСКА и Лудогорец не се победиха в голямото дерби от поредния кръг на шампионата. Двата тима си спретнаха здрава битка на "Армията", но за четвърти последователен път завършиха при нулево реми. По този начин ситуацията в челните позиции на таблицата не се променя по никакъв начин, тъй като всички замесени в битката за титлата приключиха наравно в своите срещи.

С една идея по-разочаровани от случилото се днес трябва да бъдат гостите от Разград. Те имаха чудесната възможност да поведат в началото на втората част, но непростим пропуск на празна врата направи Джордан Икоко. Пламен Илиев пък "уби" мечтите за "червена" победа, тъй като в 68-ата минута спаси по изумителен начин изстрел от фаул на Тиаго.

Главният арбитър Николай Йорданов пък получи критики и от двата лагера, най-вече заради отсъжданията си през първото полувреме. Тогава той сякаш не даде сигурна дузпа за Лудогорец заради игра с ръка на Албентоса, а по-късно пощади само с жълт картон Форстър, спрял непозволено откъсващия се Али Соу.

Двата тима демонстрираха, че не изпитват страх един към друг, а веднага започнаха да търсят начини, по които да открият и резултата в дербито. Всичко това доведе до здрава битка в центъра на терена и повечко работа за главния съдия Николай Йорданов.

Не след дълго дойдоха и първите псувни по адрес на Козмин Моци. Румънският бранител се опита да изкара картон на Али Соу, след като падна прекалено лесно при удар в лицето му от страна на гамбиеца.

Първият спорен момент в дербито настъпи с идването на 12-ата минута. Лудогорци организираха добра контраатака, която завърши с диагонален изстрел на Антон Недялков. Ударът му не се получи много, но след допир в тялото на Гълъбов внесе и сериозно напрежение пред Бусато. Дебнещият Кешеру отигра коженото кълбо, а миг по-късно то намери ръката на Раул Албентоса. Сигнал за дузпа обаче не бе даден, а това доведе и до сериозен спор между двамата замесени в дискусионната ситуация. Разправията им беше потушена с жълт картон за испанския защитник на домакините и румънската звезда на гостите.

Първият точен изстрел в срещата беше факт в 23-ата минута, когато Рубен Пинто реши да сюрпризира Пламен Илиев от дистанция. Коженото кълбо обаче мина на много безопасна дистанция от вратата на националния страж.

Спорните ситуации в дербито между ЦСКА и Лудогорец продължаваха с пълна сила. Този път в ролята си на ощетени трябваше да се чувстват симпатизиращите на "армейците".

В 32-ата минута щабът на столичани бе изключително гневен от решението на съдията Йорданов, който не показа директен червен картон на Рафаел Форстър. Тогава бразилецът спря с непозволени средства откъсващия се сам срещу вратаря Али Соу, но миг по-късно футболистът с №90 получи само официално предупреждение.

И втората част започва със здрава битка, която беше на ръба на позволеното от съдията.

Отбраната на Лудогорец се справи с добра "армейска" атака в 55-ата минута. Рубен Пинто и Али Соу пробваха да осъществят бързи подавания помежду си, но Недялков протегна крак в сюблимния миг и развали техните намерения.

Лудогорец пропусна златен шанс да поведе в резултата с идването на 58-ата минута. Дан Битон разсече отбраната на ЦСКА с перфектен извеждащ пас за Мавис Чибота. Африканецът с лекота надбяга статичния Албентоса и пусна успоредно подаване за връхлитащия от другата страна Икоко. Френският бранител обаче направи по-трудното и на празна врата прати коженото кълбо в аут.

Вратарят на Лудогорец - Пламен Илиев сътвори изумително спасяване в 68-ата минута. Тигъра спаси своите от попадение, след като се разтегна максимално при прецизен изстрел от фаул на Тиаго.

Много добра възможност се откри за шампионите на България, след като Мавис Чибота и резервата Марселиньо комбинираха много добре в 76-ата минута. Първият опита удар, но вместо това се получи центриране за Козмин Моци, който не насочи добре топката с глава.

Публиката на ЦСКА за миг повярва, че Али Соу отправя хубав изстрел с глава в 84-ата минута, който да порази мрежата на съперника. Топката обаче продължи по безопасна за стража на Лудогорец траектория.

До края двата тима решиха да играят на сигурно и двубоят резонно завърши при нулево реми.

На двата тима предстоят осминафинали за Купата на България през тази седмица. Лудогорец има визита на лидера във Втора лига - Септември, докато ЦСКА има тежка визита на Арда в Кърджали.

ЦСКА (Москва) / Лудогорец 1:1 в Лига Европа

Българският тим Лудогорец постигна престижно равенство при визитата си на руския гранд ЦСКА (Москва). Селекцията на Станислав Генчев завърши наравно 1:1 с "армейците". След като се отбраняваха отлично през първата част, разградчани стигнаха до попадението малко след паузата, когато Кешеру завърши скоростна комбинация между Терзиев и Вандерсон.

Силите на нашия представител обаче не издържаха и той допусна изравняването четвърт час преди края, когато точен беше Чалов. Малко след това ново негово попадение правилно беше отменено поради засада.

С точката Лудогорец запази второто си място в група Н. Българите все още имат точка аванс пред третия Ференцварош, който тази вечер направи драматично 2:2 с Еспаньол. Така спорът между "орли" и унгарци ще бъде решен на 12 декември в Разград.

Домакините от ЦСКА демонстрираха още от първата минута, че ще търсят победата в тази европейска битка. Първа възможност за "армейците" се откри пред Никола Влашич, който обаче прати топката високо над горната греда от фаул. Лудогорци отговориха красноречиво на предизвикателството още в ответната атака. Тогава Сисиньо напредна дълбоко в полето на съперника и комбинира с Марселиньо. Националът на България обаче не насочи достатъчно акуратно своя шут.

Централният бранител на ЦСКА (Москва) - Игор Дивеев пробва да повтори постижението си от първата среща, но този път голът му избяга. А и опитът му беше прекалено амбициозен - с изстрел от над 20 метра. Секунди след това Константин Кучаев демонстрира техника на малък периметър и си "отвори" ъгъл за стрелба. Коженото кълбо обаче намери външната част на българската мрежа.

Постепенно отборът домакин пое инициативата и в 10-ата минута късметът покри нашия тим. Сигурдсон отправи прострелен пас в наказателното поле на клуба, но дебнещият за това Чалов закъсня със стотни от секундата да засече.

Отбраната на Лудогорец беше сериозно надиграна в 21-ата минута, когато Марио Фернандес, намиращ се близо до вратарското поле на Илиев, реши да пусне леко назад за Влашич. Хърватинът се оказа абсолютно непокрит, но за радост на нашия тим, нисичкият атакуващ футболист отново не можа да намери очертанията на вратата.

Пламен Илиев трябваше да се намесва решително в 29-ата минута, когато Бистрович отправи тежък удар от границата на наказателното поле. Българският вратар бе на точното място и реагира много класно.

Лудогорец осъществи първото си опасно положение в срещата с настъпването на 35-ата минута. Клаудиу Кешеру си проправи път измежду сгъстената отбрана на ЦСКА и отправи тежък шут с левия си крак, който беше избит в корнер от капитана на съперника Игор Акинфеев.

Малко преди паузата, Драгош Григоре създаде леко меле в наказателното поле на Лудогорец, след като не успя да изчисти достатъчно качествено с глава. Намиращият се в близост Феодор Чалов обаче не съумя да се възползва от "подаръка".

Втората част можеше да започне по фамозен начин за лудогорци. В 50-ата минута Клаудиу Кешеру отправи страхотен извеждащ пас към Лукоки, който от задължаваща позиция не успя да накаже безпомощния в този миг Акинфеев.

Появата в игра на Алан Дзагоев донесе повече креативност в предни позиции за състава на ЦСКА (Москва). В 57-ата минута той демонстрира своя поглед върху играта, извеждайки с отличен пас Арнор Сигурдсон. Исландецът обаче пресили прекалено много своя пас и не можа да намери Чалов.

Евробоецът на България спокойно дочака своя миг и смълча руските фенове с гол в 65-ата минута! Георги Терзиев отправи фантастичен извеждащ пас в полето на ЦСКА за Вандерсон, който веднага продължи за непокрития Кешеру. За нападателя на "орлите" пък остана най-лесното - да стреля над легналия вече Акинфеев.

За наша жалост лудогорската преднина издържа не повече от 10 минути. ЦСКА (Москва), донякъде стигна до заслуженото изравняване, след като най-сетне комбинация на "армейците" завърши с добър финален изстрел. Националите на Русия - Ахметов и Чалов комбинираха измежду статичните Терзиев и Григоре. Нападателят на домакините остана сам срещу Илиев и макар Тигъра да се намеси, топката мина под него за 1:1.

Импулсът в селекцията на Виктор Гончаренко беше осезаем. Нещата придобиха тъмни краски за гостите в 78-ата минута, когато Чалов пак вкара топката в мрежата. Голът обаче правилно не беше зачетен заради засада.

До края ЦСКА атакуваше масирано, но без да стигне до реално голово положение. Лудогорец пък имаше възможност за качествена контраатака, но всичко винаги приключваше след неточност от страна на Лукоки.

На 12 декември Лудогорец домакинства на стария си познайник Ференцварош в Разград.

Финалът в турнира за Купата на България ще се състои на 16 май 2020 година, стана ясно след Изпълкома днес.

Решителният сблъсък се премества с една седмица напред във времето, като по програма той трябваше да се играе на 9-и май. Промяната се налага заради сгъстения график, който се получи заради провеждането на местните избори, обосноваха се от БФС.

България спечели злато и сребро на турнира за ЕК в Букурещ

България записа силно представяне във втория ден от турнира на сабя, който се проведе в Букурещ, Румъния и беше валиден за Европейската купа. След като вчера Тодор Стойчев триумфира в индивидуалната надпревара, днес кадетите ни спечелиха първото място отборно, а Белослава Иванова извоюва сребърния медал при кадетките.

На пътеките в Букурещ за първия отбор на България излязоха Павел Павлов, Тодор Стойчев, Ангел Вълков и Георги Златаров. Те триумфираха в отборната надпревара в конкуренцията на 21 отбора. В първия кръг сабльорите ни победиха Украйна с 45:42. В двубоите за влизане в полуфиналите момчетата ни се изправиха срещу Испания и отново се наложиха, този път с 45:41. На полуфинала България игра срещу силния тим на Турция и спечели убедително с 45:38. На финала момчета ни влязоха в битка с отбора на домакините и изоставаха в резултата до последния бой –37:40. Последен на пътеката излезе победителят в инидивидуалната надпревара от събота Тодор Стойчев и след блестяща игра не само навакса изоставането на тима ни, но и донесе победата за България с 45:43.

При кадетките участваха 116 състезателки от 14 държави. В групите Белослава Иванова записа три победи и две загуби, а за влизане в 64-цата победи Кристина Драхорадова от Чехия с 15:7. В двубоя за влизане сред най-добрите 32 българката се наложи с 15:6 над Магдалена Мунтеану от Румъния. За влизане в 16-цата Белослава спечели срещу Роберта Чиобану от Румъния с 15:6, а за влизане в топ 8 – срещу Олександра Бондар от Украйна с 15:14. В следващия двубой, за игра на полуфиналите, сабльорката ни се наложи с 15:7 срещу Теодора Неагу от Румъния. На полуфинала Белослава се изправи срещу Ярмур Ердагли от Турция и спечели с 15:14. Във финала състезателката на ЦСКА излезе срещу Зо Виктория Папай от Унгария и загуби с 12:15.

Много добре се представиха и Виктория Шаварш, която завърши десета, Габриела Захаринова (22-ра) и Калина Атанасова (32-ра).

Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 2:1

Лудогорец победи с 2:1 Локомотив (Пловдив) в дербито на 17-ия кръг на първенството. Успехът бе десети пореден за "орлите", но не дойде никак лесно. Разградчани бяха догонващи на "Лудогорец Арена" още в 12-ата минута, когато Ален Ожболт откри резултата. С голове на Марселиньо (15) и Джоди Лукоки (31) шампионите стигнаха до успеха.

Така възпитаниците на Станислав Генчев събраха 45 точки и увеличиха аванса си пред "смърфовете" на върха в класирането на 9 точки. В неделя Левски приема Царско село и при победа ще излезе еднолично втори, на 7 точки от "орлите".

Двата тима предложиха много интересен мач, изпълненен с редица положения за гол. Пловдивчани дадоха сериозен отпор на лидера в класирането, но въпреки това не успяха да си тръгнат поне с точка от Разград.

Още в 3-ата минута Ожболт бе изведен зад защитата на Лудогорец, но страничният съдия вдигна флага за засада. Решението му обаче беше спорно. Малко след това "смърфовете" бяха много близо до откриване на резултата. Димитър Илиев остана сам срещу Пламен Илиев, но вратарят спаси удара му. Последва нов шут на Томашевич, който мина над вратата.

В 12-ата минута по-добрата игра на гостите все пак даде резултат. Удар на Димитър Илиев бе блокиран от Григоре. Топката стигна до Ожболт, който насочи кълбото в близкия ъгъл и направи Тигъра безпомощен.

Минута по-късно пловдивчани можеше да стигнат до втори гол, но Пламен Илиев отново се намеси след удар на Бирсент Карагарен.

Лудогорец успя бързо да стигне до изравнителен гол. В 15-ата минута Вандерсон намери Марселиньо пред наказателното поле след изпълнение на корнер. Халфът финтира Георги Илиев и с прецизен удар насочи топката в далечния ъгъл за 1:1.

В 23-ата минута "орлите" можеше да направят пълен обрат. Марселиньо с пас от въздуха пусна към Кешеру. Румънецът реши да търси далечния ъгъл, но стреля покрай вратата.

Положенията продължиха да се редуват пред двете врати. В 28-ата минута Алмейда намери Георги Илиев в наказателното поле, но ударът на халфа разтресе горната греда.

В 31-ата минута Лудогорец стигна до пълен обрат. Груба грешка на Томашевич, който подари топката на Кешерю, остави румънеца сам срещу Луков. Нападателят задържа кълбото и намери Лукоки на празна врата за 2:1.

До края на първото полувреме Цветанов и Лукоки можеше да отбележат, но и двамата пропуснаха.

Втората част започна с положение пред вратата на Локомотив. Кешеру с техничес пас намери Анисе в наказателното поле, но мадагаскарецът стреля покрай вратата.

В 56-ата минута удар от далечна дистанция на Диниш Алмейда попадна право в ръцете на Пламен Илиев.

В следващите минути срещата продължи да бъде равностойна. Опасен пробив на Вандерсон отдясно завърши с центриране в наказателното поле, където Петрович успя да попречи на Лукоки да се разпише. В ответната атака гостите имаха претенции за дузпа. Томашевич бе препънат от Сисиньо в наказателното поле, но съдията не отсъди нищо.

В 70-ата минута Илиев успя да избие опасен удар по земя на Ожболт.

В 84-ата минута Луков изби опасен удар на Лукоки. Последва корнер, след който Вандерсон стреля опасно в гредата, а Моци насочи топката във вратата. Страничният рефер вдигна засада на румънеца, а повторенията показаха, че защитникът е в редовна позиция.

До края на срещата разградчани задържаха аванса си и вече имат 9 точки аванс на върха в шампионата.

България домакин на Унгария в плейоф за Евро 2020

България ще се изправи срещу Унгария в полуфинал от поток "А" на Лига на Нациите. Това отреди тегленият днес жребий в Нион. Двубоят на Националния стадион "Васил Левски" ще бъде на 26 март.

Ако възпитаниците на Георги Дерменджиев се справят с маджарите, то те ще се изправят срещу победителя от двойката между Исландия и Румъния. Двубоят отново ще бъде в София на 31 март.